بهترین خودروی 2022 از نظر کارشناسان

بهترین خودروی 2022 از نظر کارشناسان

 

بهترین خودروی 2022 مانند هر سال توسط سایت موتور وان توسط کارشناسان شناسایی شد. کارشناسان این سایت تعدادی کاندید برای انتخاب خودرویی که از هر نظر عملکرد بهتری داشته باشد را شناسایی می کنند. سپس از بین آن ها خودرویی را معرفی می کنند که نسبت به سایر گزینه ها امتیاز بیشتری کسب کند.

سایت موتور وان هر ساله بهترین خودروهای بازار را از جنبه های مختلف شناسایی می کند. کارشناسان این سایت داوطلبان هر رشته را مشخص می کنند. سپس با مقایسه با یکدیگر و امتیازدهی به معرفی بهترین ها می پردازند. در پایان این بررسی ها، کارشناسان نیز خودرویی را از دیدگاه خود به عنوان بهترین خودروی سال 2022 معرفی می کنند. در ادامه به بررسی کاندیدا های این سایت خواهیم پرداخت.

 

پارامتر های لازم جهت انتخاب بهترین خودروی 2022

در طول این انتخاب، بحث خاصی در مورد پارامترهای مورد بررسی وجود نداشت. اما می توان گفت که تقریباً تمام جنبه های یک خودرو مانند قیمت، سواری نرم، قدرت و گشتاور تولید، طراحی ظاهری، امکانات رفاهی و … به طور مساوی در این بین انتخاب شده اند. تمامی این پارمتر ها مهم هستند و مورد توجه قرار می گیرند.

 

از نظر کارشناسان موتور وان چه نامزدهایی برای انتخاب بهترین خودروی سال 2022 وجود دارد؟

۱- آکورا اینتگرا (Acura Integra):

نمای جلو آکورا اینتگرا

نمای جلو آکورا اینتگرا

 

گرچه Acura Integra از نظر فنی مشابه هوندا سیویک است، اما از نظر ظاهری بسیار برتر است. طراحی هاچ بک خودرو توانسته ظاهری جذاب و اسپرت تری برای خودرو داشته باشد و محبوبیت آن را بیشتر کند.

 

نمای عقب آکورا اینتگرا

نمای عقب آکورا اینتگرا

 

برای آکورا از موتور 1.5 لیتری توربوشارژ استفاده شده است. با وجود حجم کم می تواند به کمک فناوری V-Tech 200 اسب بخار قدرت و 260 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

 

2- آئودی RS3:

نمای جلو آئودی RS3

نمای جلو آئودی RS3

 

یکی از مهم ترین خودروهای کاندیدای بهترین خودروی 2022، آئودی RS3 است. که در بین فنی ترین خودروهای سال قرار گرفت و توانست در بین آنها بهترین باشد.

 

نمای عقب آئودی RS3

نمای عقب آئودی RS3

تولید قدرت و گشتاور بالا توسط موتور 5 سیلندر، هندلینگ و چسبندگی عالی در پیچ ها، طراحی ظاهری و داخلی جذاب و قیمت نسبتا مناسب، RS3 را به خودرویی محبوب در بین کارشناسان موتور وان تبدیل کرده است.

 

3- هیوندای النترا N:

نمای جلو هیوندای النترا N

نمای جلو هیوندای النترا N

 

النترا N یکی از فنی ترین خودروهای سال 2022 است. که از قدرت و گشتاور بی بهره نیست. موتور 2 لیتری توربوشارژ این خودرو عملکرد بسیار خوبی دارد. این خودرو می تواند هیجان زیادی را به راننده بدهد.

 

نمای عقب هیوندای النترا N

نمای عقب هیوندای النترا N

 

از طرفی سیستم های هوشمند به کار رفته برای گیربکس و سیستم تعلیق این خودرو باعث شده النترا N در پیچ ها و جاده های مستقیم عملکرد خوبی داشته باشد. پس از تجربه النترا N، اکثر کارشناسان جوان موتور وان آن را پسندیدند و بسیار مجذوب آن شدند. این خودرو نیز نامزد بهترین خودروی 2022 معرفی شد.

 

۴- کادیلاک CT5-V بلک وینگ (Cadillac CT5-V Blackwing):

نمای جلو کادیلاک CT5-V بلک وینگ

نمای جلو کادیلاک CT5-V بلک وینگ

 

به گفته یکی از کارشناسان موتور وان، کادیلاک CT5-V Black Wing یکی از جذاب ترین و باحال ترین خودروهایی بود که می توانست در سال 2022 تولید شود، این خودرو توانست با خود حس نوستالژی یک خودروی آمریکایی را به راننده القا کند.

 

نمای عقب کادیلاک CT5-V بلک وینگ

نمای عقب کادیلاک CT5-V بلک وینگ

از طرفی آپشن ها و نوآوری های مدرن و به روز برای این خودرو به کار نرفته است. این ویژگی در کمال تعجب توانسته رضایت کارشناسان را جلب کند. کادیلاک CT5-V Black Wing به قدری خودروی خوبی بود که در رتبه دوم لیست بهترین خودروی 2022 قرار گرفت و امتیاز بالایی کسب کرد.

 

۵- هیوندای آیونیک ۵ (Hyundai Ioniq 5):

نمای جلو هیوندای آیونیک ۵

نمای جلو هیوندای آیونیک ۵

 

آیونیک 5 از هر نظر خودروی کاملی است. چون قدرت و گشتاور خوبی دارد، دوستدار محیط زیست است، فضای داخلی خوبی دارد. همچنین قیمتش قابل قبول است. تمامی این ویژگی ها در کنار طراحی فوق العاده زیبای Ionic 5 قرار گرفته و بالاترین شهرت ممکن را برای آن به دست می آورد.

 

نمای عقب هیوندای آیونیک ۵

نمای عقب هیوندای آیونیک ۵

 

در پایان تمامی کارشناسان سایت معروف موتور وان دور هم جمع شدند و طی بحث هایی که انجام شد هیوندای آیونیک 5 را به عنوان بهترین خودروی 2022 از نظر خود معرفی کردند.

 

همچنین بخوانید :