امروزه خودروهای شاسی بلند تبدیل به گزینه ی محبوب اکثر مردم برای خرید شده اند. تعداد بسیار زیای از مصرف کنندگان اعم از جوانان و مردان و زنان پا به سن گذاشته این خودروها را دوست دارند و با توجه به تنوع موجود از این کلاس خودرو در بازار بسیار سخت پسند شده اند.خودروسازان کشور و واردکنندگان چینی با در نظر گرفتن این علاقه در راستای تنوع بخشی و پاسخ دهی به این نیاز قدم برمیدارند و تولید چنین خودروهایی را در دستور کار خود قرار داده اند. کمپانی برلیانس نیز از آن دسته شرکت هایی است که سلیقه ی مخاطبان را به خوبی شناخته است. برلیانس C3 کراس یکی از محصولات این کمپانی در دسته ی محبوب شاسی بلندها می باشد که برخی آن را جزو کراس اوور های بزرگ نیز دسته بندی می کنند.

بررسی برلیانس C3 کراس

برلیانس C3 کراس در حقیقت همان برلیانس H320 هاچ‌بک است که با نصب ملحقاتی در بدنه، فرم آن به یک کراس اوور بزرگ نزدیک شده است. ارتفاع این خودرو در مقایسه با نسخه های معمولی 5 سانتی متر افزایش داشته است که 2 سانت آن مربوط به افزایش فاصله کف خودرو از سطح زمین و 3 سانتی متر باقیمانده همان ریل سقفی می باشد.

برلیانس C3 کراس برای اولین بار در سال 2013 میلادی و در نمایشگاه خودروی شانگهای معرفی شد. این خودرو در مقایسه با برلیانس H320 هاچ‌بک دارای قطعات اضافه ای در بدنه ی خود می باشد که همین قطعات ظاهر جذاب‌تر و جوان پسندتری را برای این خودروی کوچک رقم زده است. از جمله این ملحقات می توان به کمان‌های پلاستیکی مشکی در دور گلگیرها و دور تا دور بدنه، جلوپنجره جدید با طرحی متفاوت، رنگ متمایز سقف با بدنه خودرو، رکاب‌های جانبی، رینگ‌های اسپرت و درج نوشته CROSS بر روی درب‌های جلو اشاره کرد.

فضای داخلی برلیانس C3 کراس
در داخل کابین برلیانس C3 کراس، شما شاهد هیچ گونه تغییری نسبت به H320 هاچ‌بک نمی باشید و در این خودرو نیز همان فرم از داشبورد شکل گرفته و متریال استفاده شده همانند نمونه های پیشین می باشد؛ البته از جهت تجهیزات رفاهی تغییراتی محسوس در کابین C3 دیده می‌شود که از میان آنها می توان به مهم‌ترین شان که همان وجود سیستم ورود بدون کلید هوشمند و دکمه استارت است اشاره کرد. فضای لازم برای سرنشینان نیز در این خودرو در حد متعارف تعریف شده و راحتی سرنشینان تضمین شده است، فضای داخل برلیانس برای نشستن 4 سرنشین بزرگسال کاملا مناسب و مطلوب می باشد.

برلیانس C3 کراس نیز مانند تمامی خودروها دارای نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود می باشد که برای استدلال بیشتر و درک بهتر از بازار این خودرو باید به آمار فروش اقساطی برلیانس رجوع کنیم. اما به طور کلی باید گفت ظاهر جذاب و زیبای این خودرو اولین نکته ای است که هر خریداری را به سمت خود جذب می نماید. در قدم بعدی این تجهیزات خودرو می باشد که در کنار فضای مناسب داخل کابین خریداران را چند گام دیگر به خرید نهایی نزدیک می کند؛ اما در این میان نکاتی نیز هستند که راه خریداران را از برلیانس و محصولاتش دور می کنند و کمپانی برلیانس با شناخت این نقاط ضعف برای بهبود محصولات خود تلاش می نماید. پیشرانه ای نسبتا ضعیف در مقایسه با کابین این خودرو و قیمت بالای آن با توجه به تغییرات اندکی که نسبت به نمونه ی قبلی دارد از جمله این نکات می باشند. فروش اقساطی برلیانس C3 کراس با تنوع رنگ بیشتری نسبت به برلیانس H320 انجام می‌شود.