هیوندا، نام آشنا در صنعت خودروسازی دنیاست که همواره خودرو هایی خاص و قدرتمند تولید کرده و به بازار معرفی می کند. برند هیوندا از زمان های دور تابحال شرکتی فعال در خودروسازی بوده است و با معرفی خانواده جنسیس گامی به سوی ورود به بازار خودروهای لوکس برداشت.در سال 2018 نیز با معرفی هیوندا اسنشیا به عنوان طرحی کانسپت در خانواده جنسین و در کلاس کوپه های الکتریکی تمامی نگاه ها را به خود خیره کرد و به وضوح مشخص است که هیوندا به دنبال اهداف جاه طلبانه تری می گردد و ردحال تولید خودرویی سوپر اسپرت و برقی است. در ادامه با بررسی هیوندا اسنشیا و معرفی مشخصات آن با شما همراهیم.

 

معرفی هیوندا اسنشیا

همانطور که گفتیم این شرکت ژاپنی با معرفی هیوندا جنسیس برای اولین بار به عنوان خودرویی لوکس به سوی ورود به بازار رقابتی خودروهای خاص گام برداشت. در طراحی ها و آپدیت هایی که در نسل های بعدی هیوندا جنسیس به این خانواده اضافه کرد؛ در نهایت در سال 2018 به معرفی هیوندا اسنشیا پرداخت. هیوندا اسنشیا خودرویی است با طراحی سیال و پر از انحنا، درب های پروانه ای و بدنه فیبرکربنی و دلیل استفاده از بدنه ای فیبر کربنی کاهش وزن خودروست. در نمای روبرویی آن طرحی از جگوار و استون مارتین را می بینید، ولی در قسمت عقبی خودرو کمی غافل گیر خواهید شد و شباهت ظاهری آن شما را به بیاد طراحی گران‌توریسمو می اندازد.

 

مشخصات ظاهری هیوندا اسنشیا

 

پیش بینی می شود که هیوندا اسنشیا با داشتن چنین ویژگی هایی در بین دیگر خودروهای الکتریکی رقیبی قدرتمند برای محصولاتی از کمپانی های دیگر باشد. مانند محصول جدید میرا که در مقاله میرا GT، اسطوره ای جدید در خودروهای برقی! به آن پرداختیم.

 

مشخصات ظاهری هیوندا اسنشیا

در نگاه اول، فقدان جلوپنجره و المان‌های مرتبط با آن می‌تواند به خطای دید بیننده شبیه باشد؛ اما واقعیت دارد و این بخش دارای فضای خالی قابل توجهی است. چراغ‌ها به‌صورت نوار‌های دوگانه‌ای از نور LED طراحی شده‌اند که تأثیر زیادی بر بهبود آیرودینامیک دارند.

کاپوت خودرو طرحی بسیار چشمگیر دارد و کاملا شفاف است و شاهکاری استادانه است. در طراحی بدنه هیوندا اسنشیا به ندرت خطوط شکسته پیدا می کنید. البته این موضوع به دلیل اعمال ویژگی های ایرودینامیکی خاص خودرو نیز هست؛ تا این سوپر اسپرت قدرتمند کمترین مقاومت را در برابر هوا از خود نشان دهد.

 

مشخصات هیوندا اسنشیا

 

برخلاف دیگر خودروهای برقی مانند محصولات تسلا و جگوار، باتری ها در قسمت عقبی خودرو جاسازی شده اند و فضای مناسبی را برای سرنشینان عقبی خودرو فراهم آورده است. درهای ورودی خودرو نیز شباهت زیادی به مک‌لارن 720S دارد و با موتور الکتریکی و فشار دکمه بسته می‌شوند.

 

مشخصات فنی هیوندا اسنشیا

بر اساس گفته مدیران هیوندا مدت زمان لازم برای رسیدن سرعت خودرو از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت تنها 3 ثانیه خواهد بود! که البته این زمان در صورتی بدست می آید که باتری ها کاملا شارژ باشند و موتورها در حالت حداکثر قدرت قرار داشته باشند. جزئیات زیادی از پیشرانه و تجهیزات فنی خودرو منتشر نشده و تنها نکته‌ی مشخص، استفاده از ۲ موتور در عقب و جلو با اعمال گشتاور متفاوت روی ۴ چرخ است.

در طراحی داخلی نیز انتظار می رود که با خودرویی فضایی و نسل آینده روبرو باشیم. هرچند که در مورد امکانات و طراحی داخلی خودرو نیز اطلاعات زیادی در دست نیست، اما گویا پوشش چرمی با نهایت کیفیت برای صندلی و درب ها در نظر گرفته شده است و بسیار لوکس خواهند بود. رنگ چرم در قسمت‌های مختلف، تفاوت دارد و برای حجم‌دهی پیچیده به داشبورد و داخل درها از فناوری پرینت سه‌بعدی استفاده می شود.

 

نمای بیرونی هیوندا اسنشیا

 

بر اساس اطلاعات بدست آمده، قرار است در آینده‌ی نزدیک، ۶ محصول جدید نیز در سبد خانواده خودروهای هیوندا جنسیس وجود داشته باشد. از این تعداد، مدل‌های سدان G70، G80 و G90 کمی قبل تر رونمایی شده‌اند. احتمال معرفی ۲ مدل کراس‌اور نیز با برند جنسیس وجود دارد و با این حساب، تولید یک سوپراسپرت الهام‌گرفته از اسنشیا؛ خیلی هم دور از انتظار نیست.

 

گالری تصاویر هیوندا اسنشیا

در ادامه نیز تعدادی از تصاویر این خودروی مفهومی و رویایی از کمپانی کهنه کار هیوندای را برای شما آورده ایم.