ام وی ام آریزو 5 سدان خوش ساخت چینی

ام وی ام آریزو 5 سدان خوش ساخت چینی

با نگاه به این خودرو تحول طراحی های چین را به وضوح حس خواهیم کرد. زمانی طرح های آن ها تقلید بسیار ضعیف بود. اما در حال حاضر می بینیم که سرعت پیشرفت آن ها خیلی بیش تر از خودروسازان قدیمی جهان بوده است. چینی ها بر خلاف اکثریت خودرو سازان به نام جهان برای طراحی خودروها از طراحان معروف اروپایی کمک گرفته و توجهی به سنت نمی کنند. پیشرفت آن ها به حدی است که هر ساله محصول تازه ای از خودرو را تولید و روانه بازار می کنند.

در ایران اهمیت و ارزش بیشتری به خودروهای چری به نسبت ام وی ام داده می شود، همین مساله باعث می شود این خودروها در قیمت بالاتری عرضه شوند اما با شرایط بسیار خوبی که در سپند خودرو برای فروش اقساطی ام وی ام آریزو 5 قرار داده شده است می توانید در چند قسط این هزینه را پرداخت کنید و با تحویل فوری رضایت کاملی از خرید این خودرو داشته باشید. ام وی ام آریزو به حدی از لحاظ طراحی ظاهری کامل است که به سختی می توان یک ایراد کوچک در آن پیدا کرد. اما کاملا واضح است که این خودرو الگو برداری از محصولات کیا و هیوندای می باشد.

زیر پوسته ی ام وی ام آریزو 5 چه می گذرد؟

این خودرو مجهز شده به موتوری 1/5 لیتری است که نهایت توان به کار رفته در آن 116 اسب بخار در هر دور بالای 6150 دور در دقیقه است. گشتاور آزاد شده در خودرو ام وی ام آریزو 5 حدود 141 نیوتون متر در دور 3800 می باشد. از مشخصات فنی بسیار مهم و اصلی در این خودرو می توان به گیر بکس اتوماتیک 5 سرعته دستی اشاره کرد. سیستم تعلیق در ام وی ام آریزو 5 ساده و نیمه مستقل در محور عقبی خودرو می باشد. سازنده این خودرو مقدار حد اکثر سرعت را مشخص نکرده است، اما بر اساس محاسباتی که در آزمایشات این خودرو صورت گرفته اگر در سطح دریا حساب کنیم، مقدار صفر تا صد در مدل اتوماتیک 16 ثانیه و در حالت دستی 14 ثانیه است.

شایعاتی مبنی بر این که این خودرو نشان 5 ستاره ایمنی چین را از آن خود کرده وجود دارد اما هوز به طور کامل به اثبات نرسیده است. مدل فول کیسه هوا به تعداد 6 عدد خصوصیت ایمنی مهمی در خودرو ام وی ام آریزو 5 به حساب می آید. این خودرو به تعداد مورد قبولی سیستم کمکی ترمز چهار چرخ دیسک مجهز است.  به طور مشخص حجم کلی باک بنزین 48 لیتر و استاندارد آلایندگی 5 یورو تخمین زده شده است.

ظاهری به سبک ام وی ام آریزو 5

از لحاظ طراحی ظاهری این خودرو دارای هماهنگی بسیار خوبی در اجزای خود است. نسبت اجزای بیرونی خودرو مثل نسبت طول کاپوت به صندوق عقب و ارتفاع سقف نسبت به ارتفاع شیشه و ارتفاع درب ها در زاویه جانبی بسیار مناسب است. بزرگی چرخ های 16 اینچی توانسته به تناسبات کلی نمای جانبی کمک کند. یکی از قواعدی که در ساخت فضای داخلی خودروهای چینی در نظر گرفته می شود اندازه کافی فاصله محوری و فضای پای مناسب برای سرنشینان عقب است. فضای کاری راننده بسیار کامل و مورد قبول است. اما کمی در تنظیم ارتفاع برای افراد با قد متوسط دچار مشکل ساز است. شباهت این خودرو با هیوندای در طراحی داشبورد خصوصا در قسمت تهویه بسیار فاحش است.

صفحه نمایشگر کوچکی که ما بین دور موتور و سرعت سنج قرار دارد از مهمترین ویژگی های این خودرو است. زیرا در این صفحه نمایش اطلاعات مهمی نظیر مقدار کارکرد خودرو، حجم بنزین باقی مانده در باک، میانگین مصرف سوخت و دنده پیشنهادی برای انتخاب در آن به نمایش گذاشته می شود. تمام مدل های تولید شده ام وی ام آریزو 5 قابلیت خوابیده شدن تا حدی را دارند، که بتوان اشیای حجیم را درون خودرو گذاشت و جا به جا کرد. با توجه به این که ام وی ام آریزو 5 به دلیل صرفه جویی در مصرف سوخت و ایمنی بالای نسبت به قیمت آن توانسته خود را خودرویی اقتصادی در سطح بازار معرفی کند. اگر می خواهید بدانید مدارک مورد نیاز و قیمت فروش اقساطی مدیران خودرو در هر قسط به چه صورت و چه مقدار پرداخت می شود به سایت سپند خودرو مراجعه کنید. اطلاعات کامل برای مطالعه شما عزیزان قرار داده شده است.

بدون دیدگاه برای “ ام وی ام آریزو 5 سدان خوش ساخت چینی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *