صنعت خودروسازی چین در حالی پیشرفت می کند که پیشرفت در تولیدات داخلی کشورمان بسیار کند صورت می پذیرد گویی خوابی زمستانی صنعت خودروی ایران را فرا گرفته است. در مقابل تولیدات کشورهای دیگر روز به روز پیشرفت می کند، تنها کافیست چند نسل از خودروهای چینی را کنار هم قرار دهید تا متوجه پیشرفت سریع این تلاشگران آسیایی شوید. خودروهای چینی با توجه به سلائق کاربران مختلف تولید و عرضه می شوند تا بتوانند جایگاه محکم تری برای صاحبان کمپانی خود کسب کنند. با همین اوصاف در اواخر تابستان سال گذشته نیز شرکت مدیران خودرو از سومین مدل X33 رونمایی کرد و با پسوند S آن را راهی بازار کرد. حال که ماه ها از رونمایی این خودرو می گذرد و شرایط فروش اقساطی ام وی ام X33 برای چندمین بار رو به اتمام است، می توان ارزیابی دقیق تری از شرایط آن ارائه داد.

طراحی زیبای ام وی ام X33

این خودرو زیبایی بیشترش را مدیون تغییرات گسترده ای است که نسبت به اتاق قبلی بر روی آن اعمال شده است. با نگاهی گذرا به مشخصات نسل جدید MVM X33 می توان متوجه شد که ایکس 33 نتیجه ی اعمال نظر کارشناسانی است که نوع طراحی مناسب برای کابین خودرو را اسپرت تعیین کرده اند.
در این خودرو نمای جلو یا همان رخ خودرو گیرایی زیادی دارد و با توجه به مدل چراغ ها و جلو پنجره ی زیبا می توان گفت تمامی امکانات لازم برای به تسخیر درآوردن ذهن جوانان را دارد، در طراحی ام وی ام ایکس 33 S به تمامی جزییات توجه ویژه ای شده است و حتی سپر خودرو نیز حالت اسپرت دارد.
چراغ های روز و هالوژن در مکان مناسبی بر روی سپر قرار گرفته اند و همین موضوع باعث شده تا جلوه ی بسیار زیباتری داشته باشند. MVM X33S در دو مدل اسپرت و معمولی به بازار عرضه شده که در مدل اسپرت این خودرو رنگ متضاد سقف با بدنه جذابیت خاصی به چهره ی خودرو بخشیده است، همچنین خروجی دوبل اگزوز نیز در قسمت عقب از مهم ترین تمایزات مدل اسپرت با معمولی به شمار می رود.
در این میان رینگ های نسبتا جذاب و اسپرت ام وی ام نیز بر روی نمای جانبی تاثیر گذاشته اند و در کنار ضربه گیرهای کرومی با جهشی بلند نسبت به مدل پیشین مهیج تر به نظر می آید.
نمای عقبی اما نسبت به سایر بخش ها کمترین تغییرات را تجربه کرده است و با همین تغییرات کوچک سعی شده تا بیشترین بهبود در طراحی قسمت عقب خودرو اتفاق بیفتد اما در انتها باز هم نمی توان این بخش از خودرو را بی نقص دانست. در حقیقت سادگی این بخش نسبت به نمای جلو کاملا احساس می شود و استفاده از سپر تزیینی با خروجی های اگزوز غیر واقعی نیز نتوانسته سادگی این بخش را از بین ببرد.
در نهایت با یک جمع بندی کلی می توان به این نتیجه رسید که طراحی خارجی MVM X33S نمره ی قابل قبولی را نسبت به یک کراس اوور شهری کسب می کند و در تمام قسمت ها پیشرفت قابل قبولی داشته است.
طراحی داخلی ام وی ام ایکس 33
هنگامی که درب خودرو را باز می کنیم شاهد به روز رسانی هایی هستیم که طراحی داخلی را تا حد زیادی قابل قبول کرده است. طراحی کلی کابین با رویه ی جدید کیفیت خودرو را افزایش داده است و باز هم در مقایسه با نسل قبل بسیار بهبود یافته است.
جذاب ترین ویژگی در طراحی داخلی این خودرو استفاده از رنگ قرمز در حاشیه دریچه های تهویه و قسمت هایی از درب خودرو است که موجب اسپرت تر شدن نمای داخلی شده است. صفحه ی 8 اینچی ال سی دی داخل خودرو نیز نقش مهمی در مدرن تر کردن فضای داخلی خودرو دارد و با قابلیت اتصال به دوربین دنده عقب و نشان دادن اطلاعات خودرو امکانات جدیدی را به ایکس 33 جدید اضافه کرده است. فروش اقساطی مدیران خودرو با توجه به پیشرفت های این محصول جدید، احتمالا آمار بالاتری در سال جدید خواهد داشت .