چند سالی است که محصولات گروه خودروسازی چری در ایران هم به خوبی شناخته شده و هم خریداران پروپا قرصی دارد. محصولات چری در ایران بیشتر با خودروهای آریزو شناخته شد و این شهرت را مدیون کیفیت تولید و رضایت کاربران در رانندگی است. معروف ترین محصولات چری در ایران خودروهای تیگو و آریزو هستند که اخیرا به معرفی جدیدترین محصول خود یعنی چری آریزو 6 پرداخته اند.

چری آریزو 6 همانند دیگر محصولات خود در ایران توسط گروه تولیدی مدیران خودرو به کشور وارد خواهد شد و انتظار می رود که رکورد فروش جدیدی در بازارهای داخلی به ثبت برساند. در این مقاله به بررسی چری آریزو 6 خواهیم پرداخت تا اطلاعات کامل تری در مورد ویژگی های طراحی و مورتوری آن در اختیار شما بگذاریم.

 

طراحی بدنه و نمای بیرونی چری آریزو 6

چری آریزو 6 که با نام GX نیز شناخته می شود یکی دیگر از سدان های چینی است که اخیرا در نمایشگاه خودروی چین به دنیا معرفی شد. اگر بخواهیم در مورد طراحی بیرونی و نمای ظاهری خودرو اطلاعاتی در اختیار شما بگذاریم؛ بهتر است با این عنوان آغاز کنیم که در طراحی بکار رفته در سدان جدید چری، مشابه با همان الگوی ساخت چری آریزو 5 است.

در نمای کلی خودرو مشابه با آریزو 5 برجستگی ها و خطوط بسیاری بکار رفته است تا حجم خشن و اسپرتی به نمای خودرو بدهد. در نمای جلویی آریزو 6 طرح جلو پنجره بزرگ و مشبک خودرو با برند همیشگی چری دیده می شود که البته برای ایجاد تغییری مناسب، سبک طراحی چراغ ها تغییر پیدا کرده اند. چراغ های جلویی در جدیدترین سدان چری به سبک محصولات کره ای طراحی شده است و همین الگو برای طراحی چراغ های عقبی خودرو نیز مد نظر قرار گرفته.

 

بررسی نمای بیرونی چری آریزو 6

 

در یک بررسی دقیق برروی بدنه، نمی توان الگوی مشابهی بین آریزو 6 و آریزو 5 پیدا کرد و تنها در یک دور نمای خیلی کلی شاید کمی به هم مشابهت داشته باشند. طراحی نمای بیرونی آریزو 6 با استفاده از استاندارد های روز انجام شده است تا هم به بهبود شرایط دیداری خودرو کمک کند؛ و هم در ویژگی های ایرودینامیکی آن اثرگذار باشد.

در نمای داخلی خودرو نیز آنچه که در نگاه اول خودنمایی می کند نمایشگر لمسی چری 6 است که در مرکز داشبورد قرار گرفته و به کمک اضافه شدن کلید های لمسی برروی بخش میانی، فضای داخلی را تبدیل به نمایی از یک خودرو مدرن و به روز تبدیل کرده است.

 

مشخصات فنی جدیدترین سدان چری

چری آریزو 6 برای بخش پیشرانه خود یک موتور 1.5 لیتری در نظر گرفته است که با 4 سیلندر توربو مجهز شده اند. استفاده از چنین پیشرانه ای منجر به تولید 147 اسب بخار نیروی موتوری می شود که با جعبه دنده ای اتوماتیک، به چرخ های جلویی منتقل می شود.

همچنین حداکثر گشتاور تولیدی موتور خودرو نیز معادل با 210 نیوتن بر متر است که آریزو 6 را قادر می سازد تا در زمانی 9 ثانیه ای، سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید و تجربه رانندگی با تیگو 7 را دارید، بهتر است بدانید که موتور نصب شده بروی آریزو 6 و چری تیگو 7 دقیقا مشابه با یکدیگرند، با این تفاوت که تیگو یک شاسی بلند و آریزو 6 سدان است.

 

تصویری از نمای عقبی چری آریزو 6

 

به طور کلی باید گفت که آریزو 6 نمونه ای کاملا جدید و متفاوت با دیگر محصولات چری است و با طراحی مدرن و شکیل خود، انتظار می رود شانس خوبی در رقابت با برند های روز دنیا داشته باشد. شرکت چری همچنین سرمایه گذاری کثیری در زمینه تکنولوژی های روز دنیا کرده و نتایج کار خود را در طراحی و تولید آریزو 6 به نمایش گذاشته است.

امکانات و تکنولوژی های بکار رفته در تولید چری آریزو 6؛ که همگی مدرن و به روز هستند، نتیجه همکاری گروه چری با بسیاری از موسسات بین المللی است که تاثیر بسیار مثبتی در رشد و موفقیت این کارخانه خودروسازی دارد.

 

نقد و بررسی چری آریزو 6 و تصویری از نمای داخلی خودرو

 

چری آریزو 6 در بخش معیارهای ایمنی نیز توانسته است رتبه و نمره بسیار خوبی برای خود پیدا کند و به دلیل استفاده از 6 ایربگ و سیستم های ایمنی و پایداری به روز شده، سطح ایمنی بسیار خوبی را برای سرنشینان فراهم کرده است.

بر اساس اطلاعات موجود چری آریزو 6 به زودی به بازارهای داخلی وارد می شود و پس از آن می توان علاوه بر بررسی های بیشتر، تجارب کاربری را نیز در معرفی آن در اختیار داشت؛ به همین منظور پیشنهاد می کنیم که در نقد های بعدی چری آریزو 6 با ما همراه باشید.